YENİ SUV C5 AİRCROSS

CITROËN EŞSİZ KARAKTERE SAHİP YENİ SUV C5 AIRCROSS SUV’U SUNAR

Citroën, büyük jantları, güçlü ve kaslı tasarımı, yerden yüksekliği ve hem karakteri, hem tasarım unsurları hem de kişiselleştirme seçeneklerinin genişliğiyle gerçek bir Citroën olan, %100 SUV Yeni C5 Aircross’u sunar. Yeni SUV C5 Aircross sınıfının en konforlu ve en modüler aracı aynı zamanda sınıfının lideri bagaj kapasitesine sahip (580L’den 720L’ye kadar). Citroën Advanced Comfort Programı’nın bir elçisi olan C5 Aircross SUV Kademeli Hidrolik Süspansiyon Sistemi, Advanced Comfort koltukar ve 3 ayrı parça halinde ayarlanabilir ve katlanır arka koltuklar gibi çok önemli yenilikleri barındırmakta. 20 farklı sürüş desteği ve 6 bağlantı teknolojisi ile Yeni C5 Aircross gerçek anlamda bir yeni nesil SUV.

CESUR VE ETKİLEYİCİ BİR KİMLİK

4,50 mt uzunluğuyla güçlü ve dinamik kişiliğini ortaya koyuyor. Geniş ve iddialı önyüz tasarımı, yüksek kaputu ve renkli Airbump® grafikleri ile vurgulanan akıcı çizgileri, 230 mm yerden yüksekliği, kavisli paneli, çamurluk korumaları ve göz alıcı iki renkli tavan barları ile Yeni C5 Aircross SUV segmentine taptaze bir nefes getiriyor.

Yeni C5 Aircross SUV, geniş panoramik açılır cam tavanı ile bir adım ileride. Yandan akıcı bir tavan görüntüsü ve C şeklinde krom çıta ile imzalanan kesintisiz camları, aracın iç mekanının genişliği ile ilgili ipuçları taşıyor.

Arka yüzün tok, geniş ve yüksek olması hem iç mekanın genişliğine hem de iddialı bagaj kapasitesine (580 L’den 720 L’ye kadar) işaret ediyor. 4 adet dikdörtgen LED modülden oluşan arka farlar aracın arka köşelerinde yer alıyor.

KORUMA VE HUZURU BİR ARADA SUNAN İÇ KABİN

Yeni C5 Aircross SUV’un kabini hem geniş hem de görkemli. Cömert ve akıcı hatlara sahip unsurları birleştirirken fonksiyonelliği de göz ardı etmiyor. Yatay hatlara sahip güçlü bir gösterge paneli ve ısı-korumalı panel ön bölümde boydan boya uzanmakta.

Sürücü tarafında, kişiselleştirilebilinir full dijital 12.3′ gösterge paneli sürücünün görüşüne uygun bir açıda gerekli bilgileri sunuyor.

Geniş ve uzun orta konsol, davetkar ve yüksek koltuklar size yol üzerinde güçlü bir kontrol hissi veriyor. Renkler ve kullanılan malzemeler iç mekandaki genel koruma ve rafinelik hissine katkıda bulunuyor.

30 FARKLI DIŞ VE 5 FARKLI İÇ KİŞİSELLEŞTİRME KOMBİNASYON TEMASI

Yeni C5 Aircross SUV geniş bir kişilleştirme seçenek skalası sunmakta. 7 farklı gövde rengi ve 3 renk paketi (gümüş, beyaz ve kırmızı) 30 farklı kombinasyon yapılmasına imkan tanıyor. Bu dış renkler İnci Siyah tavan ile kombine edilebiliyor.

Bu kişiselleştirme imkanı iç mekanda 5 farklı tema ile iç mekanda aydınlık, sıcak ve rafine bir ortam yaratmak için kullanılabiliyor.

KONFOR

Kademeli Hıdrolik Destekli Süspansiyon Sistemi

Yeni C5 Aircross SUV, Citroën’in süspansiyon konusunda uzmanlığından doğan yenilik olan Hidrolik Destekli Süspansiyon Sistemi® (Progressive Hydraulic Cushions ®) ile donatılmıştır. Markanın otomobil yarışı konusunda tecrübelerinden yararlanılarak geliştirilen ve daha iyi bir darbe sönümlenmesi sağlayan bu teknoloji özellikle de bir engelin üzerinden hızla geçildiğinde inişi yumuşatırken tekrar zeminden sekmeyi engellemektedir. Bu teknoloji sayesinde araç seyir halindeyken sanki zeminin üzerinde kayıyormuşcasına bir his verir, “uçan halı etkisi” yaratırken ileri bir özgürlük hissi sağlar.

Advanced Comfort koltuklar

Yeni C5 Aircross SUV’un geniş ve rahat koltukları yolcularına bir oturma odasında rahat bir kanepede oturuyormuşcasına bir his yaşatır. 15 mm kalınlığındaki döşeme süngeri hem yumuşaklığı hem de dayanıklılığı artırır ve rahat bir oturma pozisyonu sağlarken uzun yolculuklar sonunda duruş bozukluğu oluşmasını engeller. Koltuk kafalıkları hem yatay hem de dikey ayarlanabilir. Ön koltuklar aynı zamanda çok-noktalı masaj sistemi sunulmaktadır.

Sınıfındaki en modüler SUV

Üç ayrı parça halinde ayarlanabilen arka koltukları Yeni C5 Aircross SUV’u sınıfının en modüler aracı yapıyor. Aynı genişlikte olan arka koltuklar ileri ve geri olarak da ayarlanabiliyor ve bu sayede iç mekanın veya bagajın hacmini de ayarlamayı mümkün kılıyor. Beş farklı eğim uyumu bulunan bu arka koltuklar aynı zamanda iki aşamalı bir bagaj yapısına geçebilmek için tamamen düz bir zemin oluşturmak üzere tamamen kaldırılabilmekte. Yeni C5 Aircross SUV aynı zamanda  geniş ve serin tutam özelliği bulunan orta kol dayama alanı gibi pek çok saklama alanı sunmakta. 

20 ADET SÜRÜŞ DESTEK TEKNOLOJİSİ

Sürüş sırasında güvenliği artırmak amaçlı

Bu teknolojiler otonom sürüşe doğru bir adımı temsil etmektedir. Güvenlik Freni, Çarpışma Sonrası Güvenlik Freni, Kör Nokta Görüş Sistemi, Aktif Şerit İhlali Uyarısı, Stop&Go işlevi içeren Adaptif Hız Sabitleme, Çarpışma Riski Alarmı, Kahve Molası Uyarısı, Sürücü Dikkat Uyarısı, Hız Limiti Tanıma Sistemi, Otoyol Sürüş Desteği, Otomatik Aydınlatma Fonksiyonu.

Sürüş sırasında konforu artırmak amaçlı

Yeni C5 Aircross SUV sürüş sırasında konforu artırmayı amaçlayan pek çok teknoloji ile donatılmıştır: Anahtarsız Giriş Sistemi, Elektrikli El Freni, Park Asistanı/Yardımı, Üst açı ile desteklenmiş Geri Görüş Kamerası, 360 derece görüş açısı.

Günlük Sürüşü Kolaylaştırmak Amaçlı

Şartlar ne olursa olsun, bu teknolojiler sürüşü daha yumuşak ve keyifli hale getirmeyi amaçlamaktadırlar: Grip Control çekiş sistemi destekli Yokuş İniş Desteği zemin koşulları ne olursa olsun çekişi optimize eden, içinde Yokuş İniş Desteği de barındıran Grip Control çekiş sistemi, Yokuş Kalkış Desteği,  Viraj Aydınlatma Sistemi ve Trailer Stabilite Sistemi.

6 FARKLI BAĞLANTI TEKNOLOJİSİ

ARACINIZ VE DİJİTAL DÜNYANIZ ARASINDAKİ KESİNTİSİZ BAĞLANTIYI SAĞLAMAK AMAÇLI

Yeni C5 Aircross SUV, sürücü ve yolcuların dijital dünyaları ve araçları arasında kesintisiz bağlantıyı sağlamayı amaçlayan ileri teknoloji ürünü sitemler sunmaktadır: Mirror Screen, Apple Car Play TM gibi teknolojileri barındıran, kullanıcıların aracın ayarlarını kontrol ve adapte edebilecekleri, multimedia sistemine, telefon, klima ve navigasyona ulaşabilecekleri 8 inch “kapasitif” dokunmatik ekran kablosuz şarj imkanı ve ConnectedCAM Citroën™’i de barındırmaktadır.

MOTOR SEÇENEKLERİ

GÜÇLÜ VE VERİMLİ MOTOR SEÇENEKLERİ

 Yeni C5 Aircross SUV geniş bir skalada verimli ve güçlü Euro 6.2 motor seçenekleri sunmaktadır. Bunlar 6 ileri manuel ve 8 ileri tam otomatik vites seçenkleri ile birlikte sunulmaktadır:

2 Benzinli Motor Seçeneği: PureTech 130 S&S 6-ileri manuel ve  PureTech 180 S&S 8-ileri tam otomatik.

3 Dizel Motor Seçeneği:  BlueHDi 130 6-ileri manuel, BlueHDi 130 S&S 8-ileri tam otomatik ve BlueHDi 180 S&S 8-ileri tam otomatik.

8-ileri tam otomatik vites kutusunun en son geliştirilen versiyonunu sunan araçta, elektronik kontrollü EAT8 (Efficient Automatic Transmission) daha fazla verim ve konfor sunmaktadır.

EAT8, eklenen 2 vites ile EAT6’ya kıyasla %7 daha fazla yakıt ekonomisi sunmaktadır. 8 kademeli viteste geçiş aralıkları kısaltılarak daha yumuşak bir geçiş sağlanmıştır.