Yeni C3 Aircross Kompakt SUV


2017’de Citroën, iki yeni araç tanıtarak rakipsiz bir SUV atılımı gerçekleştiriyor. Şangay Otomobil Fuarı’nda sunulan C5 AIRCROSS’un ardından, şimdi de Citroën C3 AIRCROSS sahnede! Daha kompakt olan bu ikinci SUV, Avrupa’da 2017 sonbaharında satışa sunulacak.


VİDEODA KEŞFEDİN


2017 başında tanıtılan C-Aircross konsept otomobilinden esinlenen Yeni Citroën C3 AIRCROSS, markanın SUV atılımını devam ettiriyor ve doğal olarak farkını konuşturuyor: Citroën DNA’sı ile SUV dünyasının temel özelliklerine uygun olarak sağlamlık ve orijinalliği birleştiren benzersiz bir stil. Videoda keşfedin.
YENİ NESİL SUV


Citroën C3 AIRCROSS, güç, orijinallik ve tazelik dolu tutumuyla SUV dünyasında
farkını gösteriyor.

Aracın stili, LED’li aydınlatma sisteminin entegre edildiği krom logoyla vurgulanan
yüksek kaput sayesinde sağlamlık ve korumayı birleştiriyor.

İlk kez C-Aircross konsept otomobilinde yer alan, polikarbon arka kelebek camlar, tam ortasına entegre edilen renkli filmle dikkat çekerken, arka sütunda güçlü bir grafik kontrast oluşturuyor…

Bu yeni nesil SUV’un kabininde, benzersiz şekilde yüksek bir sürüş konumu benimseyin.HER YOL KOŞULUNDA RAHAT: YOKUŞ İNİŞ DESTEKLİ GRIP CONTROL


Bu SUV ile yolun hakimi olun! Artırılmış yerden yükseklik, büyük tekerlekler ve Yokuş İniş Destekli Grip Control her türlü yolda maceraya atılmanıza olanak tanıyor.

Citroën C3 AIRCROSS, çıkılan yola göre ön tekerleklerin çekiş gücünü değiştirerek en dik yokuşlardan inerken bile hızını koruyabiliyor.


TOP REAR VISION İŞLEVLİ GERİ GÖRÜŞ KAMERASIYLA ŞEHİRDE ÇEVİK


Hem şehir içinde hem otoyolda rahat ilerleyen Citroën C3 AIRCROSS günlük hayatınızı kolaylaştırıyor.

Top Rear Vision geri görüş kamerası, aracın 180° geri  görüşünü 7’’ dokunmatik ekranda göstermektedir.


GENİŞ VE ULTRA MODÜLER OTURMA ALANI


Citroën C3 AIRCROSS’un yüksek ve ustalıklı mimarisi, kategorisinin en iyi oturma alanını kazandırırken sıra dışı bir konfor sağlıyor: Geniş diz ve baş mesafeleri sunan 5 koltuk.

Bagajın 410 litrelik olağanüstü hacmi, 2/3-1/3 şeklinde bağımsız iki bölüme ayrılabilen sürgülü minderli arka koltuk sırası sayesinde 520 litreye kadar genişleyebiliyor.


SAĞLAM VE KORUYUCU TASARIM


Yeni C3 AIRCROSS, hem kısa hem yüksek olan kaslı kaputuyla dikkat çekiyor.

Bu sayede sağlamlık hissi yansıtılırken hem önde hem arkada aydınlatma sistemine

vurgu yapılmakla birlikte yatay denge ve genel motifler saf saldırganlık ruhunu koruyor.

SUV, çift katlı farlarla Citroën’in grafik imzasını devam ettiriyor. Farlar aracın ön yüzünün ifadesine değer katarken markanın yeni modellerinin kişiliğini vurgulayan aydınlatma sistemini oluşturuyor.

 

Arka kısımda C3 AIRCROSS’un belirgin omuzları genişlik hissi verirken SUV’un kaslı karakterini

vurguluyor. 3D etkili arka lambalar, Yeni C3 ve konsept otomobil C-Aircross’un

ortak aile ruhunu yansıtıyor.

Gerçek SUV olarak, Yeni C3 AIRCROSS’ta küçük darbelerden korunmak için yanlarda çamurluk üstü koruyuculara ve mat siyah kasa altı çıtalarına yer veriliyor.


85 KOMBİNASYON: RENKTE CESUR OLUN!


8 gövde rengi, 3 tavan rengi ve 4 Renk Paketiyle, Citroën C3 AIRCROSS’u zevkinize uygun hale getirebilirsiniz. Toplamda, 85 kombinasyon sunuluyor.

Hiçbir şey tesadüfe bırakılmadı; kişiselleştirme olanakları en küçük ayrıntısına kadar düşünüldü: panjur etkili kelebek camlar ve tavan çıtaları dikiz aynası gövdeleri, far çerçeveleri ve tekerlek göbeklerinin renkli dokunuşlarına katkıda bulunuyor. Kişiselleştirme olanakları içeride de birbirinden farklı 5 kabin ortamıyla devam ediyor.

Opsiyonel olarak sunulan Metropolitan Gri, Urban Kırmızı, Hype Mistral ve Hype Colorado kabin ortamları moda ya da mobilya dünyasına yakın dünyaları yaşamanıza olanak tanıyor.

Böylece zevkinize göre klasik tonları canlandırabilir ya da kontrastları yumuşatabilirsiniz. 16″ ya da 17″ parlak alüminyum jantların yer aldığı bir koleksiyonda birçok tekerlek tasarımı arasından seçim yapabilirsiniz.


CITROËN ADVANCED COMFORT®


Markanın DNA’sına ve Citroën Advanced Comfort® programına uyum gösteren Yeni C3 Aircross, Citroën’in tüm teknik uzmanlığından yararlanarak size optimum yolculuk konforu sunuyor.

Tüm olumsuzluklar bir kozanın içindeymişçesine filtrelenerek, her yolculuğun her zaman daha keyifli olacak bir yaşam deneyimine dönüştürülmesi hedefleniyor. C3 Aircross’un referans kabul edilecek konforunun başlıca unsurları şöyle sıralanıyor:

  • geniş ve rahat minderler sayesinde koltuk konforu
  • tüm sürüş koşullarında Citroën’in kıstas kabul edilen türde süspansiyon konforu
  • özenli akustik sayesinde yalıtım konforu.

MAKSİMUM 520 LİTRELİK BAGAJ HACMİ


Hiçbir bagaj sınırlamanız yok; çünkü C3 Aircross segmentin en geniş bagaj hacminin yanı sıra geniş arka kanat, geniş açılan bagaj kapağı ve alçak yükleme eşiği sayesinde erişim kolaylığı sunuyor.

410 litrelik standart bagaj hacmi, sürgülü arka koltuk sırası sayesinde 520 litreye kadar genişliyor (maksimum ileri konumda).

Arka koltuklar katlandığında toplam yükleme kapasitesi 1289 litreye ulaşıyor.

Günlük kullanımda pratik olan C3 Aircross’ta ayrıca katlanarak arka koltuk sırasının arkasında dikine saklanabilen ve böylece yüksek nesnelerin taşınmasına olanak tanıyan bir bagaj gizleme rafı bulunuyor.

Arka koltukların sırtlıkları katlandığında düz bir zemin elde edilmesine sağlayan bir başka özellik daha var: çift yükseklik seviyeli hareketli bagaj zemini.


5 İÇ ORTAM


HYPE COLORADO

Hype Colorado ortamı, yumuşak dokunuşlu malzemeler ve yarı deri koltuklar, iki tonlu direksiyon simidi ve ön göğüs süslemesinde kullanılan Colorado rengi özel döşemeyle lüks üst sınıf yaklaşımı benimsiyor.

HYPE MISTRAL

Hype Mistral ortamı, sınıfı çağrıştırıyor.

Hype Mistral, siyah damarlı deriyle piyedepul desenli kumaş karması döşemeler ve TEP kaplı ön göğüs süslemesiyle dikkat çekiyor. Parlak Krom havalandırmaları ön plana çıkarıyor.

METROPOLITAN GRİ

Metropolitan Gri ortamı kabin genişliğini vurguluyor. Metropolitan Grey, koltukların parlak renkleri ve sıcak kumaşlarının yanı sıra ön göğüs süslemesiyle aydınlık ve keyifli bir kabin yaratıyor. Havalandırmalarda Turuncu çerçeve kullanılıyor.

URBAN KIRMIZI

Urban Kırmızı ortam, canlılık ifade ediyor ve SUV’un teknolojik karakterini güçlendiriyor. Koyu renkler ve Koyu Kuvars Grisi Kumaş koltukların dikişleri ile havalandırma çerçevelerinde kullanılan Turuncu noktalar arasındaki kontrast oyunlarıyla dikkat çekiyor. Ön göğüs süslemesi, TEP ile kaplanmıştır.

STANDART İÇ ORTAM

Standart iç ortam, dokulu gri ön göğüs süslemesi ve havalandırmaların Beyaz çerçevesiyle ön plana çıkarılan Mika Grisi Kumaş koltuk kaplamasıyla sade ve mütevazı bir görünüm sergiliyor.


PANORAMİK AÇILIR CAM TAVAN


Büyük cam yüzeyi (yaklaşık bir metrelik iç cam uzunluğu) ve geniş açılma özelliğiyle, tavan açıkken de kapalıyken de olağanüstü bir aydınlık ve ferahlık hissinden faydalanılmasına olanak tanıyor.

Her yolculuk başlı başına bir deneyime dönüşüyor.

İki elektrikli kumanda, açılır tavanın açılma işlevinin yanı sıra gölgeliğin konumunun sezgisel olarak yönetilmesine ve böylece kabinde istenen aydınlık düzeyinin elde edilmesine olanak tanıyor.


YOKUŞ İNİŞ DESTEKLİ GRIP CONTROL


Çekiş gücünü iyileştirmeye yönelik Grip Control ve 16’’ ya da 17’’ özel dört mevsim lastikleriyle donatılan C3 Aircross, sürüşte gerçek bir çok-yönlülük sunuyor ve koşullar ya da zemin nasıl olursa olsun her türlü yola uyum sağlıyor.

5 modla her koşulda tam güvenlik sağlanıyor.

Standart modda Grip Control sisteminin otomatik olarak etkinleşmesini sağlamak ya da diğer modlardan birini (Kum, Arazi, Kar, ESP OFF) seçmek mümkün.

Grip Control ile birlikte sunulan Yokuşta İniş Desteği işleviyse aracın dik yokuşlarda bile düşük hızda kalmasını sağlıyor.

Bu teknoloji, aracın yokuştan inerken kayma riskini azaltırken izini korumasına olanak tanıyor.


BAĞLANTI VE SEZGİSELLİK


MIRROR SCREEN

Mirror Screen işlevi, Android Auto, Apple Car Play™ ve MirrorLink® ile birlikte akıllı telefonunuzu kopyalayarak 7″ dokunmatik ekrandan yönetmenize, böylece  multimedya içeriğinden ve uygulamalarından tam güvenlik içinde yararlanmanıza olanak tanıyor.

CONNECT NAVIGASYON

Citroën bu yeni nesil navigasyon sistemini sunuyor.


2 VERİMLİ MOTOR SEÇENEĞİ


Tutumlu ve verimli yeni nesil motorlar teknoloji ve kaçamak vaadi sunuyor.

Bu SUV’da benzinli PureTech 110 ve dizel BlueHDi 100 motor seçenekleri kullanılıyor.

PureTech 110 benzinli motor seçeneğinde Stop & Start sistemli EAT6 otomatik vites kutusuna yer verilirken, BlueHDi 100 dizel motor seçeneğinde düz 5 ileri vites kutusu sunuluyor.