YENİ KOMPAKT HATCHBACK CITROËN C4 CACTUS

Citroën, Yeni C4 Cactus modelini Türkiye pazarına sunuyor.  C4 Cactus, teknolojik inovasyonları ve ödüllü motorları ile segmentinde fark yaratacak.

Progressive Hydraulic Cushions ™ – Hidrolik destekli süspansiyon sistemi ve Advanced Comfort koltuklarıyla sınıfında ilk ve tek özellikleri sunan Yeni C4 Cactus, ultra konfor sınıfı olarak tanımlanıyor.

CITROËN C4 CACTUS’ÜN GENETİĞİ

ULTRA KONFOR

Yeni Citroën C4 Cactus hatchback, Citroën Advanced Comfort® programı dahilinde Progressive Hydraulic Cushions™ (PHC) ve Advanced Comfort – İleri konfor seviyesi koltukları ile konforda önemli bir adım atmıştır. Yeni C4, tipik Citroën tarzında rakipsiz sürüş konforu sağlar.

EŞSİZ KARAKTER, CESUR TASARIM

Yeni Citroën C4 Cactus, çarpıcı grafik özelliklerle birleşen akıcı bir tasarım sunar:

. Çatı kısmı parlak siyah yan direkler ve camlarla gövdeden ayrılarak sanki uçuyormuş gibi görünür.

. Özellikle kentsel alanlarda daha iyi koruma için, kapıların alt kısmında yeni, ince hava geçirmez Airbump korumalar bulunmaktadır.

Kompakt boyutu ve geniş dingil mesafesi, hem yollarda hem de şehirde canlılık ve çevikliğin yanı sıra ön ve arka yolcular için geniş bir iç alan sağlar.

KİŞİSELLEŞTİRME VE ZARAFET

Geniş ve köşelere doğru uzanan ön ızgaranın kenarlarında bulunan LED gündüz farları ile geniş görünüm desteklenirken, parlak siyah görünüme kavuşturulan keskin farlar ve parlak siyah detaylarla dinamik ön görünüm pekiştirilir.

Arka bölümde 3D LED stop lambaları ile vurgulanan genişlik hissini çamurluk çıkıntıları ve net bir tasarımla vurgulanan bagaj kapağı tamamlar.

Yeni C4 Cactus, 31 farklı dış kişiselleştirme kombinasyonu sunar:

. 9 gövde rengi

. 4 Renk paketi: Parlak Siyah, Gümüş Krom, Eloksal Beyaz ve Anodize Derin Kırmızı. Renk kombinasyonları, ön kapıların alt kısmındaki Airbumps® üzerinde ve ön tamponda sis farlarının çerçevelerinde yer alır.

Farklı jant rengi seçenekleri de versiyona göre opsiyonel olarak sunulmaktadır.

CITROËN ADVANCED COMFORT®

Citroën, DNA’sı ile uyumlu olarak, araçlarının sunduğu konforun iyileştirilmesi için sürekli çalışır. Yeni Citroën C4 Cactus, bu konforu yeni bir boyuta taşıyor. 

Progressive Hydraulic Cushions ™ süspansiyon sistemi, sürüşü uçan halıdaymışcasına pürüssüz ve sarsıntısız  hale getiriyor.  

Advanced Comfort koltuklar  ek destekleri ile tüm yolculuklarda ekstra destek sağlayarak yorgunluk hissini azaltır.  Benzersiz kişiliğiyle, Yeni C4 Cactus, kompakt araç sınıfına ilk kez teknolojik ultra-konfor özellikleri getirmektedir. 

PROGRESSİVE HYDRAULİC CUSHİONS™ – HİDROLİK DESTEKLİ SÜSPANSİYON SİSTEMİ

DNA’sına sadık olan Citroën, otomobilin konforunun arttırılmasına odaklanıp ve bu yönde yenilikler sunmaya devam etmektedir. Progressive Hydraulic Cushions™ – Hidrolik destekli süspansiyon sistemi sürüş boyunca küçük yol bozukluklarını absorbe ederek sarsıntıları azaltır. Geleneksel süspansiyon sistemleri bir amortisör, yay ve mekanik durdurucudan oluşurken, Citroën tarafından geliştirilen yeni sistemde, biri baskı, diğeri de kompresyon olmak üzere iki hidrolik durdurucu bulunmaktadır.

ADVANCED COMFORT KOLTUKLAR

Koltukların merkezlerinde bulunan yüksek yoğunluklu köpüğe, koltuk yüzeylerinde kalın dokulu köpük  eklenerek oluşturulan tasarım, her zaman yumuşaklık ve destek sağlar.

Geniş koltuklarla birleşen bu yenilikçi tasarım anlayışı, hem kısa hem de uzun yolculuklarda mükemmel postür ve sürüş konforu sunar.

HUZURLU SÜRÜŞ İÇİN TEKNOLOJİ

Yeni Citroën C4 Cactus, şasi sisteminden itibaren güvenli sürüş için tasarlanmıştır.  Alçaltılmış ağırlık merkezi sayesinde daha iyi yol hakimiyeti yanında 12 Sürüş asistan sistemi sunulmaktadır. (Türkiye ürün gamında sunulmamaktadır)

Yolcular, dijital dünya ve otomobil arasında üç bağlantı sistemi ile iletişim kurarak yolculuğu daha teknoloijk hale dönüştürebilmektedir. Android Auto, Apple Car Play ™ ve MirrorLink® ile ülkede sunulan/izin verilen hizmetler kullanılabilir ve Siri (Apple) kontrol edilebilir.

* Versiyona göre.

Aktif Güvenlik Freni

Aracın önüne bir engel çıktığında, sürücü herhangi bir tepki göstermezse devreye girerek otomatik fren yapar ve olası kaza riskini azaltır.

Sürücü Yorgunluk Uyarısı

65 km/h’dan itibaren devrede olan yorgunluk uyarı sistemi sürücüye kullanıma ara vermesi için hatırlatma yapar.

MIRROR SCREEN

Yeni Citroën C4 Cactus üzerindeki USB ile Mirror Screen fonksiyonu kullanılarak, dokunmatik ekran uyumlu akıllı telefon bağlanabilir ve kapasitif ekrandan kullanılabilir.Dokunmatik ekranda multimedya içeriğinizi görüntüleyebilir, akıllı telefonunuzu ve uyumlu uygulamalarını doğrudan ve kolayca kullanabilirsiniz. Bağlı akıllı telefonun ardından, uygulamalar Siri gibi bir ses tanıma sistemi aracılığıyla sesli kontrol edilebilir.

Mirror Screen Apple CarPlay ™, Android Auto ve MirrorLink® ile çalışır.

ÇEVRE DOSTU SÜRÜŞ KEYFİ

 Hızlanma ve sürüş keyfi, hafif ve verimli bir platform ve yeni nesil motorların kombinasyonu ile geliştirildi. 3 sene üst üste “Yılın Motoru” seçilen en son nesil PureTech benzinli motorlar ve Adblue teknolojisi ile NOx emisyonlarını %99 oranında azaltan BlueHDi dizel motorları Yeni C4 Cactus’te görev yapmaktadır.

Hızlı ve sarsıntısız vites değiştirme özelliği ile EAT6 şanzıman, PureTech ve BlueHDi motorlarda kusursuz performansı üst düzey konforla birleştirir.